3
grafika
server.equilibrie.cz:5121
grafika
grafika
grafika
grafika

Časté dotazy


Co si mám představit pod HC RP?

R
ole Playing (RP) v principu znamená, že veškeré postavy se na serveru chovají tak, že vůbec není poznat, že by za ně hrál nějaký hráč. Ve hře nezazní slova jako "level", "meč +1" nebo "quest". Přestože v mechanice hry mají postavy například nad sebou pro hráče vždy viditelné jméno, postavy se osloví jménem až poté, co se představí a to klidně jménem třeba falešným. Vznešený elfí čaroděj bude moudře hovořit spisovnou češtinou, trpaslík hrubým upřímným jazykem a půlork bude rád, že dá dohromady holou větu. Hráči zde dokážou naprosto oddělit co ví sami od toho, co ví jejich postavy. Setkáte se tak s postavami, které se třeba k smrti nenávidí, přestože jejich hráči jsou ve skutečnosti dobrými přáteli. Toto jsou přirozeně pouze základy, více zjistíte v sekci Jak hrát RP? nebo nejlépe při hře samotné.

Zkratka HC značí Hard Core a vyjadřuje, že tento styl hraní je pevně zakotven v pravidlech serveru a striktně vyžadován (nedodržování může vést až k trvalému zákazu přístupu hráče na server). Zároveň jsou ovšem veškeré systémy na serveru nastaveny tak, aby RP byl maximálně podporován. Není tu příliš prostor pro postavy, které se snaží být pouze co nejsilnější a nemají propracovaný charakter. Naopak originální postavy, které mají své silné i slabé stránky, které se snaží žít svět nebo jej i ovlivnit, jsou velmi podporovány. Hráči mají volný prostor k uplatnění vlastní fantazie a prožívání originálních "druhých" životů v "jiném" světě.

Jinými slovy zkratka HC RP značí, že je vyžadována jakázi minimální úroveň RP hry hráče (viz. Jak hrát RP) a zároveň je vyžadována ta nejlepší hra jakou je hráč schopen.

Co potřebuji abych mohl hrát na Equilibrii?

P
roto abyste si ji mohli zahrát potřebujete hru Neverwinter Nights s oběma jejími datadisky Hordes Of The Underdark a Shadows Of Underntide - ideálně např. v Platinové edici, kde máte vše pěkně pohromadě. Hru si aktualizujte na poslední verzi 1.69.

Dále potřebujete balíček rozšíření CEP ve verzi 2.0, který si můžete stáhnout například na NW Vaultu. A konečně potřebujete konfigurační a rozšiřující soubory (HAK a TLK soubory) samotné Equilibrie. Ty naleznete ve formě jednoduchého instalátoru v sekci Ke stažení.

Jak je velká Equilibrie?


Exteriéry 152 lokací
Interiéry 85 lokací
Dungeony 91 lokací
Speciální lokace 19 lokací
Celkem 347 lokací
C
elkový počet interiérů a různých pater dungeonů a samostatných jeskyní je mnohem vyšší. Z důvodu úspory počtu lokací (systémové omezení) jsou malé dungeony a interiéry seskupovány po vícero na lokaci.

Informace jsou aktuální ke dni 13.2.2008 - modul se neustále zvětšuje a zdokonaluje.

Jak je to s časem a měrnými jednotkami?

E
quilibrie používá následující měrný a časový systém:

1 hodina Odpovídá 10 reálným minutám.
1 den Odpovídá 4 reálným hodinám.
1 měsíc Odpovídá 5 reálným dnům.
1 rok Odpovídá 2 reálným měsícům.
1 libra Odpovídá 0.25 reálného kilogramu.
1 coul Odpovídá 1 reálnému centimetru.
1 sáh Odpovídá 1 reálnému metru, čtverec NWN má rozměr 10x10 sáhů. Sáh má sto coulů.
1 míle Míle má 120 sáhů, je to sice málo, ale zase na druhou stranu pak jedna lokace má rozměr přesně míli na míli.
1 akr 10x10 sáhů, jeden standardní NWN čtverec

Co Equilibrie nabízí oproti ostatním NWN světům?

M
noho. Podrobný seznam i s vysvětlením najdete v sekci Equilibrie nabízí.

Nenašel jsem zde odpověď na svůj dotaz, koho se můžu zeptat?

N
eváhejte a položte svůj dotaz na fóru Equilibrie. Tým Equilibrie i zkušení hráči vám rádi na cokoli odpoví. Každý slušný hráč je na Equilibrii důležitý, protože přináší nové oživení hry pro všechny ostatní. Nevíte-li do jakého fóra svůj dotaz položit, použijte fórum OOC: Ostatní.