7
grafika

server.equilibrie.cz:5121

offline

Herní čas: 15. 07. 1220 16.21

grafika
grafika
grafika
grafika
Ajris
grafika
Artea
grafika
Durmin
grafika
Gharma
grafika
Kana
grafika
Hargud
grafika
Hrebog
grafika
Bohyně noci
grafika
Solar

Pantheon

N
a Equilibrii není striktně zavedený pantheon božstev. Jsou více známá, uznávaná a uctívaná božstva, božstva méně známá s málem uctívačů a i božstva jenž zapadla a ztratila své uctívače a tím i svou moc.

Hráč má na Equilibrii jedinečnou možnost vytvořit si vlastního boha dle vlastních představ a požadavků. Tento bůh ovšem musí splňovat nějaké minimum:
  • Předně musí zapadat do světa. Nezapadající bohové jsou ti, kteří se odvolávají na principy či události, které nejsou na Equilibrii možné nebo zde nemají opodstatnění.
  • Nesmí se jednat o boha uctívaného v reálném světě.
Je dobré také dodržet některé doporučení a rady pro tvorbu božstva:
  • Před tvorbou božtva si přečtěte mechaniku jak funguje božská moc a jak je propojená s uctíváním božstva.
  • Přečtěte si i seznam božstev a teprve pokud zde nenajdete boha dle vašeho gusta (gusta vaší postavy) vytvořte jej.
  • Božstvo detailně propracujte, jeho historii, podobu, motivace, přesvědčení, znak, metody a postupy, domény atd... a s profilem božstva kontaktujte některého WB. Pokud se nebude jednat o tajného boha bude jeho profil vystaven na fóru.
  • Bohové na Equilibrii stojí zcela mimo koloběh života a smrti jenž je zajištěno Srdcem života.
V případě, že se váš bůh na Desce uchytí, získá dostatečný počet aktivních uctívačů, vejde do podvědomí a DM/WB obdrží od jeho tvůrce profil božstva je možné očekávat DM/WB podporu. Ať se bude jednat o NPC boha jenž se svým přivržencům může tu a tam zjevit, možnost stavby chrámu božstva apod...

V otázkách víry se tak Equilibrie dosti podobá reálnému světu - existují silní a známí bohové, ti minoritní i ti zapomenutí. Snad jen s jedním rozdílem - na Desce drtivá většina obyvatelstva věří v bohy podobně jako třeba v židle - prostě ví že jsou. Ovšem to jestli nějakého uctívají je jiná otázka...