4
grafika

server.equilibrie.cz:5121

online

grafikagrafika

Herní čas: 06. 06. 1219 15.32

grafika
grafika
grafika
grafika
Ajris
grafika
Artea
grafika
Durmin
grafika
Gharma
grafika
Kana
grafika
Hargud
grafika
Hrebog
grafika
Bohyně noci
grafika
Solar

Hrebog

H
rebog je bůh, který nemá moc věřících, ale když už v něj někdo věří, činí tak celým svým srdcem.

Snem každého takového věřícího je zahynout ve slavném boji s obrovskou přesilou nepřátel, z nichž je většina pobita.

Věřící si tak zajistí nesmrtelnost hned dvakrát - na desce budou o jeho slavném boji pět bardi a kromě toho se on sám po smrti ocitne po boku Hreboga na obrovském bitevním poli, kde bude bojovat až do skončení času.

Chce-li věřící vzdát hold svému bohu, zarazí svou zbraň co nejhlouběji do země. Čím hlouběji se mu zbraň povede zarazit, tím více si může být jistý, že mu Hrebog dopřeje dobrý boj.

Pokud věřící používá takovou zbraň, která zaražení neumožňuje, vykoná nějaký podobný akt, například řemdihem udeří vší silou do stromu a přízeň svého boha posoudí podle poškození, které jeho zbraň na stromě zanechala.

Může se i stát, že se věřícímu tímto aktem zbraň poškodí - to si pak vykládá jako obzvláštní přízeň Hreboga, kdy mu jeho bůh chce tímto způsobem učinit nadcházející boj zajímavějším.

Jelikož Hrebog není bůh války, ale boje, neznamená 'dobrý boj' nutně vyhraný boj. Dobrý boj může být i takový, kdy věřící je sice poražen, nebo donucen k útěku, ale boj je něčím zajímavý - protivník například použije nějakou zvláštní techniku, kterou věřící okouká a použije v dalším boji, aby zajistil větší slávu svému bohu i sobě.

Hrebog je i bůh věcí s bojem bezprostředně souvisejících, věřící se k němu například může modlit za to, aby mu obchodník slevil při nákupu vysněné zbraně.

V Hreboga obvykle věří takové bytosti, pro které není ani tak důležité boj vyhrát, jako si ho užít. Proto není bohem vojevůdců, ani řadových vojáků, ale spíš jedinců kteří žijí jen pro boj. I mezi námezdními žoldáky je víra v Hreboga spíše výjimkou.

Když už se najde žoldák, který v Hreboga věří, může si být jeho zaměstnavatel jist tím, že žoldák neuteče z boje, dokud je nějaká reálná naděje na vítězství. Hrebog si cení odvahy, ale ne šílenství.

Hrebog je bůh který usiluje o rovnováhu mezi dobrem a zlem, protože si je vědom toho, že většina bojů vzniká právě v důsledku konfliktů dobra a zla a kdyby nastala nerovnováha, bojů by výrazně ubylo.

V delších obdobích míru se někteří Hrebogovi věřící stávají gladiátory a bojují pro slávu v arénách.

Pokud se Hrebog v podobě avatara rozhodne sestoupit na Desku mezi smrtelníky, má obvykle podobu ostříleného válečníka, který dopomůže v bitvě slabší straně ke slavnému vítězství. Někdy se ale rozhodne bitvu prodloužit a učinit ji co nejnapínavější. Toho docílí tak, že se zpočátku přidá ke slabší straně a když tato nabyde převahy, změní stranu a bojuje proti svým nedávným spojencům. V průběhu celé bitvy takto změní strany třeba i několikrát po sobě. Každý, kdo se takovéto bitvy zúčastnil, na ni až do své smrti nezapomněl.

Atributem Hreboga je velký meč, zaražený do země skoro až po jílec.

kniha Hreboga

Úžasná kniha je Librovým dílem.
Autorem boha je Lord Xeen.