5
grafika

server.equilibrie.cz:5121

online

grafikagrafika

Herní čas: 15. 07. 1220 13.42

grafika
grafika
grafika

O Equilibrii


logo
E
quilibrie je perzistentní fantasy HC RP Neverwinter svět. Perzistentní - tedy s neustálým provozem. Je jedno zdali je ve světě dvacet postav nebo žádná, svět Equilibrie stále žije a běží v něm čas. Voda proudí v řekách a potocích, prší nebo svítí slunce, po lesích se prohánějí zvířata, v temných koutech číhají bestie, prostí lidé i šlechtici žijí své životy a pod povrchem proudí magie.

HC RP je zkratka z anglického Hard Core Role Play. V podstatě to znamená, že hráčům Equilibrie až tolik nezáleží na statistikách a zkušenostech jejich postav, nemusí mít nejsilnější nebo nejbohatší postavu světa aby se dobře bavili. Postavy žijí své životy jako by se jednalo o skutečné bytosti ve skutečném světě. Při tomto stylu hry se hráč kolikrát mnohem více pobaví, když hraje ubohého chudáčka než supermana. Nástin toho jak lze takovýmto způsobem hrát naleznete v části Jak hrát RP.

Equilibrie je postavena na platformě hry Neverwinter Nights: Enhanced Edition. Abyste si ji mohli zahrát potřebujete tuto hru v aktuální verzi.

F
antasy neznamená jen, že prostředí světa je tvořeno podle slavných vzorů literatury, filmu (např. Pán Prstenů) a her (vlastní Neverwinter Nights). Fantasy je od slova "fantasie" a na Equilibriri to má význam. Postavy hráčů mohou svět jakkoli ovlivnit. Nebudou to mít ale samořejmě jednoduché, narazí na jiné postavy (PC i NPC), na fyzikální zákony a mohou narazit i na Mocnosti, které budou vždy udržovat svět v rovnováze.

Nic vám ovšem nebrání zkusit zapojit svou fantasii a zkusit svět ovlivnit. Vytvoříte-li například postavu čaroděje, co bude mít zelené vlasy a tvrdit, že jeho síla pochází z žab, budete mít asi problém, že ho svět bude mít za blázna. Ale kdoví, třeba vaše postava přesvědčí dostatek obyvatelů Equilibrie a žáby se stanou váženou oblastí magie, nebo může i vzniknout žabí království. Když přijdete s jinou postavou, která bude chtít postavit hvězdnou loď, opět bude za blázna. Ale třeba najde nějakého gnóma, který s ní o tom bude vést dlouhé diskuze a možná se i do té stavby pustí.

Stejně tak nejsou stanovena pevná pravidla, jak hrát to které povolání či rasu. Záleží na citu hráče a jeho podání dané postavy. Např. chcete-li hrát dobrácké nalité trpalíky nebo naopak ultra-radikálního trpaslíka, tak můžete. Vaše hra se projeví pouze v reakcích ostatních postav.