2
grafika

server.equilibrie.cz:5121

online

grafikagrafika

Herní čas: 07. 01. 1220 12.57

grafika
grafika
grafika
grafika
Ajris
grafika
Artea
grafika
Durmin
grafika
Gharma
grafika
Kana
grafika
Hargud
grafika
Hrebog
grafika
Bohyně noci
grafika
Solar

Ajris

A
jris je často zvaná Ajris léčitelka. Má velkou moc uzdravovat zraněné a nemocné. Nikdy nebojuje i když nemá ke zbraním odpor. Sama hlásá lásku k jiným bytostem a k zákonu. Zákon bere nadevše. Lidé v ní často vidí ztělesnění ideálů na kterých byl postaven Mithallir. Tam je také její hlavní chrám, kde Ajrisini kněží léčí lidi zcela zdarma. Mezi lidmi je velmi oblíbena a uctívána. Její popularitě se vyrovná jen Durmir-trpasličí bůh. Ajris má nadevše ráda zlaté šperky a hrozně ráda se parádí.

Občas se zjevuje jako krásná a vysoká žena se světlými vlasy a ve světle modrém oděvu. Chodí tam, kde je jí potřeba a léčí nemocné. Pokud chcete Ajris potěšit zkuste ji obětovat něco vzácných kamenů a šperků.

Ajris je velmi mladá bohyně, která se na Desku dostala někdy během pádu říše Arnudenu. Nikdo neví přesně kdy a kde se tak stalo. První zmíňka o jejím uctívání je z Obchodního města, dnešního Mamonínu. Tam se ale její kult neudržel dlouho a přesunul se na Mithallir, kde působý už od založení pevnosti. Jejím znakem se stal bílý štít v modrém poli.

kniha Ajris

Úžasná kniha je Librovým dílem.