2
grafika

server.equilibrie.cz:5121

online

grafikagrafika

Herní čas: 07. 01. 1220 21.51

grafika
grafika
grafika

Jak hrát RP


předchozí další

2. Základy RP


2.1. Hráč ví postava ne

Z
ákladním požadavkem na dobré hraní RP je uvědomit si že postava není hráč. Hráč sedí za klávesnicí a kouká do monitoru, má k dispozici množství nejrůznějších pomůcek pro snazší hraní (seznamy hráčů na serveru, mapu okolí, jména nad postavami, apod..).

Postava je tvor žijící ve fantasy světě. Ona nevidí jména nad postavami - jak by taky mohla, když je to jen pomůcka pro hráče, postava netuší co je za jiné postavy na serveru pokud je zrovinka nevidí - nemá k dispozici seznam.

To byly jen různé příklady jedné a téže věci - postava neví tolik co hráč. Pro RP je naprosto nezbytné rozlišovat co ví hráč a co ví postava. Příklad:

Dobrý čaroděj se baví s velmi slušně vystupujícím mladičkým kněžím, kněz mu je sympatický a tak se mu rozhodne pomáhat. Přitom hráč ovládající postavu čaroděje ví, že zrovna ten kněz je prohnilý až do morku kostí a svou dobrotu jen předstírá - jenže chudák čaroděj o tomhle nemá ani zdání, nikdo mu to neřekl, neměl jak to zjistit. Neví co ví hráč, protože hráč ke své informaci o povaze kněžího přišel OOC (viz slovníček pojmů).