2
grafika
server.equilibrie.cz:5121
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Vylepšení krajiny
grafika
Systémy
grafika
Kouzla, magie a modlitby
grafika
Dovednosti a odbornosti
grafika
Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
grafika
Vylepšení AI
grafika
Craft
grafika
Různé drobnosti
grafika
Možnosti pro vyspělé hráče
grafika
Úpravy povolání
grafika
DM nástroje

Equilibrie nabízí


Noví přítelíčci


náhled Kategorie Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
Zdroj Modely NW Vault, sestavení Equilibrie
Stav Aktivní
M
ágové a zaklínači mohou volit z celé řady nových propracovaných přítelíčků. Každý nový přítelíček je sestaven zejména s ohledem na RP hru a nejedná se tak o "pomocý stroj na zabíjení". Stávající přítelíčci jsou upraveny tak, aby nebyly oproti novým zvýhodněni (např. jsou odebrány redukce zranění).
 • Netopýr
  Netopýr, čili Noční lovec, je magické stvoření schopné zvláštních útoků, které může vyděsit i nejodvážnější protivníky. Navíc zastavit netopýra není až tak snadné, vždy nějak vyklouzne a to i těm nejsilnějším kouzlům polapení. Netopýři samozřejmě skvěle "vidí" ve tmě díky ultrazvukovému smyslu.

 • Panter
  Panteři jsou silné kočkovité šelmy, které doplňují kouzla svého pána brutální silou. Navíc s oblibou splývají s pozadím a skočičí ladností nevidění sledují a stopují cíl.

 • Pekelný pes
  Tento děsivý pes je rychlý a časem získá schopnost vypouštět z tlamy plameny.

 • Imp
  Impové jsou záludné bytosti, schopné používat proti svým nepřátelům jedy a kouzla. Impové jsou velmi náchylní a citliví na zranění pozitivní energií. Oproti tomu se dokáží dosti rychle samovolně regenerovat. Spolu s rostoucí mocí svého pána získávají schopnosti útočit čím dál prudšími jedy a sesílat Neviditelnost.

 • Ohnivý mephit
  Ohnivý mephit může vypouštět ohnivé střely. Ohniví mephiti jsou jako všechny elementální či poloelementální bytosti více odolný na svůj živel, tedy ohěň, a jsou zranitelní k protikladnému živlu, tedy mrazu. Mephiti se dokáží velmi rychle samovolně regenerovat.

 • Ledový mephit
  Ledový mephit může vypouštět ledové střely. Jako všechny elementální či poloelementální bytosti jsou i ledoví mephiti značně odolní proti působení svého živlu, tedy mrazu, a jsou citliví na protikladný živel, tedy oheň. Mephiti se dokáží velmi rychle samovolně regenerovat.

 • Pixie
  Pixie jsou záludné a zlomyslné bytosti, které se těší na dobrodružství, ale raději zmizí, když jsou ohroženy. Díky své malé velikosti a šikovnosti jsou pixie většinou velmi dobré v odstraňování pastí a odemykání zámků - díky svým rozměrům je mohou často odemknout zevnitř mechanismu. Spolu s rostoucí mocí svého pána získávají schopnosti sesílat Neviditelnost. Pixie jsou velmi křehké bytosti a proto se vůbec nehodí pro přímý boj. //Omezeny zlodějské schopnosti, má je ale ne tak moc dobré.

 • Havran
  Havrani jsou záludní podvodníci, kteří nejraději rychle zaútočí a bleskově se stáhnou. Vyžívají se v pozorování kdy jsou sami nepozorováni.

 • Vílí drak
  Vílí drak je malý dráček, který má rád žerty a vylomeniny. Ale kvůli hravé náladě se nesmí podceňovat. Časem s rostoucími schopnostmi svého pána dráček získá schopnosti sesílat Vylepšené neviditelnosti a nebo dokonce blesky a schopnost mást nepřátele. Díky křehkosti svých křídel a celkové konstituci jsou vílí dráčci hodně citliví na fyzické zranení.

 • Bahenní dráček
  Bahenní dráčci připomínají miniaturní červené draky, ale pouze vzhledem. Neprovádějí žádné zlé činy, ve skutečnosti zlo hluboce nenávidí ačkoliv provést nějakou vylomeninu jim není vůbec cizí. Ovšem téměř nikdy tak nečiní se zlým úmyslem. Jedná se o dosti svéhlavé tvory. Mezi mágy koluje vtip, že ani tak neadoptuje mág dráčka, jako dráček mága. Podobně jako jejich velcí příbuzní mohou ovládat oheň, podle toho jak mocný je jejich pán. Ovšem jsou také velmi citliví na fyzické zranění.

 • Bulva
  Tyto malé bytosti jsou příbuzné beholderů. Jako jejich bratranci dokáží s pomocí svých očí sesílat kouzla. Zlí kouzelníci si obvykle berou bulvy jako přítelíčky.

 • Rosnička
  Rosničky jsou malé žabky, které podle pověstí mají schopnost ovládat počasí. A možná to ani nejsou tak pověsti jako zkreslená pravda. Kolikrát bylo pozorováno jak mág s pomocí své žabky zastavuje déšť či sněhovou vánici nebo naopak přivolává bouři a plískanici. Navíc jsou tyto žabky velmi citlivé na jedy v nápojích či potravinách a mohou tak svého pána včas varovat.

 • Ropucha
  Ropuchy jsou velké jedovaté žáby. Nejen že jed dokáží produkovat a útočit s použitím jedu, ale jsou také citlivé na jedy v tekutinách a potravinách a tak mohou svého majitele varovat.

 • Had
  Hadi jsou oblíbenými přítelíčky čarodějnic a černokněžníků. Jsou houževnatí, bleskurychlí a se svým jedem velmi obávaní. Jejich velikost se zvětšuje společně s mocí jejich pána.

 • Černá kočka
  Černá kočka je často považována za znamení ochrany před temnými silami. Dospělá kočka prý dokáže vidět auru kolem živé bytosti. Kočky výborně vidí ve tmě a díky jejich malé velikosti je pro ně jednoduché se skrývat. Černá kočka navíc prý může přeběhnutím přes cestu nosit smůlu.

 • Bílá kočka
  Bílá kočka je často považována za znamení čistoty. Dospělá kočka prý dokáže vidět auru kolem živé bytosti. Kočky výborně vidí ve tmě a díky jejich malé velikosti je pro ně jednoduché se skrývat. Bílá kočka navíc může svým předením uklidňovat bytosti.

 • Pavouček
  Pavouci jsou považováni za symboly štěstí a příslib bohatství. Nebylo ovšem zjištěno, že by generovali zlato, to ne. Nicméně trochu štěstí svému majiteli přinést mohou. Jsou sice velmi křehcí a v boji neupotřebitelní, ale díky tomu, že vnímají vibrace z podkladu dokáží vysledovat i neviditelné a skryté objekty.

 • Skřet
  Někteří mágové si oblíbili používat jako svého přítelíčka civilizovaného skřeta. Otázkou je jestli se vyplatí investovat čas na civilizaci takovéhoto necivilizovaného tvora. Na druhou stranu díky svým rukoum je skřet velmi šikovný, může odstraňovat pasti a odemykat zámky a i v boji není tak úplně k ničemu. Navíc skřeti mají tradičně velmi dobrý zrak ve tmě a jsou díky svým smyslům velmi dobrými zvědy ačkoliv se moc neumí skrývat. Díky své relativně vysoké inteligenci může vyřizovat i jednodušší úkoly a vzkazy. Ovšem pozor! Nikdy jej nespouštějte z dohledu pokud jsou poblíž nesmiřitelní skřetí nepřátelé - koboldi.

 • Kobold
  Někteří mágové si oblíbili používat jako svého přítelíčka civilizovaného kobolda. Tato plazí rasa je dosti inteligentní, možná se výcvik takového tvora i vyplatí. Díky svým rukoum je kobold velmi šikovný, může odstraňovat pasti a odemykat zámky a i v boji není tak úplně k ničemu i když preferují útočení z dálky. Díky svým citlivým smyslům jsou koboldi dobrými zvědy i když se neumějí tolik skrývat. A díky své relativně vysoké inteligenci může vyřizovat i jednodušší úkoly a vzkazy. Ovšem pozor! Nikdy jej nespouštějte z dohledu pokud jsou poblíž nesmiřitelní koboldí nepřátelé - skřeti.

 • Plivnik
  Plivníci jsou chimérovitá stvoření. Napůl had, napůl kohout a ještě něco navíc. Plivníci mají mnoho zvláštních a užitečných vlastností, ale odolnost a houževnatost mezi nimi není. Plivník postupně jak roste moc jeho pána dokáže sesílat Neviditelnost, neutralizovat jedy, zrychlovat se, zrušit prokletí a dokonce i proklínat. Plivníci jsou od přírody velmi odolní proti magii a sami regenerují svá zranení.

 • Bílá sova
  Sovy jsou noční draví ptáci a u starších a čarodějů jsou velmi oblíbenými společníky. Traduje se, že sova je velmi moudré zvíře. Sova díky svému bystrému zraku skvěle vidí ve tmě a dokáže neslyšně klouzat vzduchem. Starší sovy takovýchto čarodějů prý dokáží i v omezené míže čarovat.


náhled náhled
náhled náhled
náhled náhled
náhled náhled
náhled náhled
náhled náhled
náhled náhled
náhled náhled
náhled