6
grafika
server.equilibrie.cz:5121
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Vylepšení krajiny
grafika
Systémy
grafika
Kouzla, magie a modlitby
grafika
Dovednosti a odbornosti
grafika
Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
grafika
Vylepšení AI
grafika
Craft
grafika
Různé drobnosti
grafika
Možnosti pro vyspělé hráče
grafika
Úpravy povolání
grafika
DM nástroje

Equilibrie nabízí


Jízdní koně a poníci


náhled Kategorie Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
Zdroj Modely NW Vault, systém Equilibrie
Stav Aktivní
K
aždá postava na Equilibrii může vlastnit jednoho jízdního koně. Ten může buďto klusat za postavou podobně jako summon (lze mít současně i summona), nebo může čekat na majitele na nějakém místě (pak se ani neteleportuje mezi lokacemi za majitelem), nebo může být ustájený, nebo na něm majitel může jet.

Graficky opravdu moc pěkné provedení modelů - koně mají i kompletní sadu gest a emocí když na nich sedíte včetně postavení se na zadní, úklony, spánku atd... Samozřejmě postava sedící na koni má na sobě a v rukou přesně stejné věci jaké měla před nasednutí, graficky jedinou změnou je kůň pod postavou na němž sedí. Nejlepší je z koně sesílání útočných kouzel - na poslední chvíli kůň skloní hlavu a roztáhne uši aby mu kouzlo profrčelo mezi nimi...

K dispozici je šest typů koní a poníků. Elfové, lidé, půleofové a půlorkové jezdí na koních. Trpaslíci, gnómové a půlčíci na ponících (systémové omezení). Pro nasednutí je nutné zakoupit sedlo na koně či poníka.

Koně čekajícího na majitele či s majitelem dále od těla je možné ukrást (Okrádání + Porozumnění zvířatům). Koně jsou perzistentní, tj. pokud se odlogujete/padne server na koni po nalogování budete na koni, pokud bude klusat za vámi bude po nalogování na posledním uloženém místě, stejně tak pokud někde čekal, bude čekat tam i po nalogování. Ovšem 100% jistotu, že o koně nepřijdete máte pouze ve stájích, kde za mírný poplatek lze koně ustájit.

Pokud postava o koně přijde, ať již zemře když na něm sedí nebo když ji následuje nebo když někde čeká a je zabit/ukraden, tak má možnost si koupit nového.

Koně lze perzistentně pojmenovat libovolným jménem, které lze samozřejmě změnit. Jako bonus jsou do modelu aplikovány i 4 hříbata a osel s mulou. Na těch tedy jezdit nejde.

A to nejdůležitější: Koně jsou strategickou výhodou, postava na koni je asi o 50% rychlejší než bez něho a její schopnosti jsou znásobeny. Proto jsou chováni pouze královskými rody a pro možnost koupě koně je nutné získat glejt toto povolující. Samotné peníze tak nestačí. Postava musí mít i prestiž či např. sloužit v královských/říšských službách. Právo vlastnit koně je proto udělováno jako DM odměna dobře hrajícím hráčům jenž světu svou hrou pomáhají (ať již hrají dobrý nebo zlý charakter).

náhled