5
grafika
server.equilibrie.cz:5121
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Vylepšení krajiny
grafika
Systémy
grafika
Kouzla, magie a modlitby
grafika
Dovednosti a odbornosti
grafika
Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
grafika
Vylepšení AI
grafika
Craft
grafika
Různé drobnosti
grafika
Možnosti pro vyspělé hráče
grafika
Úpravy povolání
grafika
DM nástroje

Equilibrie nabízí


Nákladní zvířata


náhled Kategorie Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
Zdroj Modely NW Vault, systém Equilibrie
Stav Aktivní
N
a Equilibrii lze zakoupit nákladní zvíře jenž může nosti těžké předměty. Jedná se o nákladní muly, voly, koně a velbloudy s vlastním inventářem. V rámci testu jsou zatím dostupné pouze pro hostitelské postavy. Po otestování funkčnosti a nemožnosti zneužití případných chyb budou zpřístupněny všem postavám.

Inventář nákladních zvířat je perzistentní - tj. uchová vložené předměty i při restartu serveru. Jedná se o parametrickou perzistenci s několika technickými omezeními kvůli chybám v některých funkcích a událostech v NWN. Nákladní zvířata tak nemohou nosit unikátní předměty (získané od DM), předměty s inventářem (např. batohy), sgrupovávací předměty (např. pití, lektvary, svitky..) a jejich kapacita je prozatím stanovena na 50 předmětů maximálně. Perzistence funguje "on the fly" takže nepoznáte žádný rozdíl, žádné ukládání a nahrávání a žádné nutnosti speciálního chování. Perzistence tak funguje i při ustájení (prostě se zvíře ustájí se vším co v sobě má).

Jako ochrana proti zneužívání creepery a harwestery je možné zvíře koupit pouze pokud má postava nezáporné PGR. Systém je nastaven tak, že i postava jenž právě začala si může zvíře koupit. Pokud během držení zvířete dojde k rapidnímu zhoršení PGR tak hráč dostane varování a když dojde k dalšímu zhoršení (např. postava s mulou dokolečka vybíjí a lootuje dungeony) tak se zvíře splaší setřese náklad a uteče. Bez tohoto opatření by nebylo možné systém nákladních zvířat zavést.

Nákladní zvířata je možné zpětně odprodat do stájí za poměrně vysokou částku (zhruba 80-90% ceny) nebo je možné je nechat ustájit za mírný poplatek.