7
grafika
server.equilibrie.cz:5121
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Vylepšení krajiny
grafika
Systémy
grafika
Kouzla, magie a modlitby
grafika
Dovednosti a odbornosti
grafika
Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
grafika
Vylepšení AI
grafika
Craft
grafika
Různé drobnosti
grafika
Možnosti pro vyspělé hráče
grafika
Úpravy povolání
grafika
DM nástroje

Equilibrie nabízí


Bojové finesy 1-5, Proveď bojovou finesu


obrázek Kategorie Dovednosti a odbornosti
Zdroj Equilibrie
Stav Aktivní
O
bdrží barbar, bojovník, hraničář a paladin na 5. úrovni.

Pomocí této zvláštní odbornosti jsou některým bojovým povoláním zpřístupněny zvláštní bojové údery a techniky. Těchto úderů je velmé množství a můžou být vztaženy jak k odbornostem postavy (např. Sražení), tak k její úrovni, tomu zda bojuje pěšmo či koňmo, jejímu povolání, zbraním v rukou a rase nepřítele.

Ovládání je jednoduché, stačí postupně v předem dané posloupnosti rychle za sebou použít správnou kombinaci těchto odborností oznařených Bojové finesy 1-5 a na závěr použít odbornost Proveď bojovou finesu. Pakliže se zdaří a postava vyhraje v případných hodech na útok a protivník neuspěje v případných záchranných hodech, tak postava provede daný bojový trik. Například srazí protivníka na zem a zároveň jej sekne do pravé ruky, takže protivník může upustit zbraň.

Množství těchto fines je velké. Některé jsou přístupné jen některým povoláním. Zjistit je musíte sami, buď hledáním a tréningem na cvičišti, nebo z knih či případně placenou instruktáží u jiné postavy nebo vysloužilého bojovníka. pokud nedokončíte zadání sekvence finesy, je po 1 sec vložená část sekvence smazána. Svou roli také hrají pauzy mezi použitím.

Každý bojovník i když je sebegeniálnější potřebuje na zvládnutí finesy čas. Proto je možné si osvojit jen jednu finesu za tři herní měsíce. Jakmile se poprvé podaří bojovníkovi provést nějaká nová finesa, je považována za naučenou. Další se bude moci naučit až za měsíc. Mezitím může používat jen ty které se již naučil.

Bohužel z technických důvodů není možné tyto finesy během boje animovat. Proto bylo použito hvězdičkové konvence.