3
grafika
server.equilibrie.cz:5121
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Vylepšení krajiny
grafika
Systémy
grafika
Kouzla, magie a modlitby
grafika
Dovednosti a odbornosti
grafika
Bestie, přítelíčci, summoni a jiná havěť
grafika
Vylepšení AI
grafika
Craft
grafika
Různé drobnosti
grafika
Možnosti pro vyspělé hráče
grafika
Úpravy povolání
grafika
DM nástroje

Equilibrie nabízí


Mluva za přítelíčky, zvířecí společníky a společníky


obrázek Kategorie Dovednosti a odbornosti
Zdroj Equilibrie
Stav Aktivní
T
echnicky vzato se nejedná přímo o odbornost či dovednost, ale o novou možnost ovládání postavy.

Vaše postava může mluvit a odesílat zprávy za své přítelíčky a zvířecí společníky. Přítelíček je malý tvor jenž má k dispozici mág a zaklínač, zvířecí společník je malý tvor jenž má k dispozici druid a hraničář. jako společníci jsou chápány všechny ostatní tvorové vyjma tvorů ovládnutých či vyvolaných.

Pokud si přejete aby váš zvířecí společník či přítelíček něco řekl, tak použijte speciální kanál mluvy f. Například pokud jako postava řeknete /f *kouká se před sebe* a zmáčknete enter, tak *kouká se před sebe* neřekne vaše postava ale váš přítelíček nebo zvířecí společník.

Pokud vaše postava má u sebe společníka (např. koně, RP společníci atd..) jenž je k ní přidružen (můžeš jej omezeně ovládat) tak za něj lze též mluvit, pouze stačí změnit kanál - místo /f v příkladu výše stačí použít /h.

Poslední možností je mluva za postavu z převtělení v přítelíčku. Pro tento účel slouží přepínač /f jenž se používá zcela stejně jako v předchozích případech. Stačí jen být vtělený do přítelíčka.

Samozřejmě je nutné dbát na vhodnost vhodnost! Například spisovně a zřetelně mluvící had asi nebude to pravé, hadi se většinou zmůžou jen na syčení a různé poźy těla a chování. Ale třeba žvatlající kobold nebo skřet služebník mluvící špatnou gramatikou je velmi pěkné zpestření.